Yılın En İyisi

1 Aralık Çarşamba günü çevrimiçi olarak düzenlenen 2021 World Athletics Ödül Töreni’nde yılın en iyileri ödülünü alacak adaylar belirlenirken Tokyo Olimpiyatları’nda 100 ve 200 metrede altın madalyasını korumayı başarmış olan ve bunun yanına Jamaika takımıyla beraber 4×100’de de olimpiyat şampiyonluğunun da başarısını ekleyen Elaine Thompson-Herah, Yılın En İyi Kadın Atleti seçilirken 400 metre engelli yarışında dünya rekoru kırarak altın madalyaya uzanan Norveçli Karsten Warholm, Yılın En İyi Erkek Atleti ödülüne layık görüldü.

Elmas Ligi Oregon ayağında elde ettiği 10.54’lük derecedeki başarısıyla 100 metrede dünya rekoruna en çok yaklaşan isim olma pozisyonuna layık olan Thompson-Herah, ödül töreninde megapari gelecek hedefleri hakkında bazı açıklamalarda bulunarak taraftarlarını bilgilendirmeye çalıştı. Yaptığı açıklamada ise

“Yıl yıl gidiyorum. Dünya rekoruna çok yaklaştım ve biliyorsunuz her şey mümkün. Oregon’daki Dünya Şampiyonası kesinlikle bir sonraki büyük hedefim. Orası eve yakın, arkadaşlarım ve ailem gelip izleyebilir. Umarım kalabalık da olur. Bu Tokyo’da olamadı ama umarım ki Eugene’de ailemin ve arkadaşlarımın desteğini hissedebilirim.” Şeklinde konuştu.

Tokyo Olimpiyatları’nın hemen öncesi Oslo’daki 46.70’lik müsabakadaki efsane olan derecesiyle 400 metre engellide dünya rekorunu kırmış olmasına rağmen oyuunlardaki 45.94’lük derecesiyle tarihe geçen Warholm, ödül için çok sevinçli ve gururlu olduğunu da olduğunu dile getirerek şu sözleri söyledi:

“Tokyo’daki zamanımı ilk görüşümde burada bir hata olmalı diye düşümdüm. Çünkü bunu beklemiyordum. Ve zaferi de çizgiyi geçene kadar görememiştim. Çok yoğun bir yarıştı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net