Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşme sorunu pek çok erkeğin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkiler. Diğer ismiyle iktidarsızlık olan sertleşme sorunu, penisin yeterli sertliğe ulaşamaması ve dikleşmemesi anlamına gelir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında doyum sağlanamamasına sebep olmaktadır.

 Özellikle 40 yaşın üstündeki erkeklerde bu bozukluk yaşanabilmektedir. Sertleşme sorununun temelinde penise yeteri kadar kan gitmemesi yatmaktadır. Sorununun sebepleri bir doktor tarafından ortaya konulmalı ve gerekli tedavi planlanmalıdır.

 Mutluluk Çubuğu Nedir?

 Sertleşme sorunu yaşayanlar için tedavi de son basamak mutluluk çubuğu olarak planlanır. Mutluluk çocuğu, sertleşme sorunu tedavisi için kalıcı bir çözüm getirmektedir. Ancak geri dönüşü olmayan bir tedavi yöntemidir. Peniste sertleşen her iki tüpe cerrahi işlemle materyal yerleştirilir. Bu materyaller silikon bazlı olmaktadır.

 Mutluluk Çubuğunun Tarihçesi

 Sertleşme sorunu insanlık tarihi kadar eski bir sorundur. Bu soruna çözüm arayışı da sorunla birlikte ortaya çıkmıştır. Hatta Hipokrat döneminde bile erkeklerde sertleşme sorunu olduğu ve bir çözüm üretilmesi çabası gösterildiği bilinmektedir.

 İlk olarak 1936’da penisin içerisine protez uygulanma fikri ortaya konmuştur. Bu çözüm Bogaras tarafından geliştirilmiştir. 1966’da ise ilk kez penise protezin nasıl uygulanacağı belirlenmiştir. Daha sonra modern yöntemlerle bu protezler geliştirilmiştir.

 1973’te ise ilk olarak protez uygulanmıştır. İlk uygulamada şişirilebilir pompalı bir protezi geliştirilmiştir. Günümüzde teknolojik gelişmelere bağlı olarak son derece kullanışlı protezler üretilmektedir. Doğal sertleşmeye neredeyse birebir uyan protez ürünler vardır.

 Mutluluk Çubuğu Kimlere Uygulanır?

 Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu tedavisinde en sık başvurulan yöntemdir. Bununla birlikte sorunun aşılması için yeni tedavi yöntemleri de aranmaktadır. Kalıcı tedavi sunduğu için mutluluk çubuğu en son tedavi olarak tercih edilmektedir.

 Sertleşme sorunu yaşayan kişiler için ilk olarak ilaçlı tedaviler uygulanmaktadır. Ancak bazı kişiler için ilaçlı tedaviler uygun olmamaktadır. İlaç kullanamayan bu kişiler için mutluluk çubuğu tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

 Bununla birlikte prostat kanseri hastalığı olan ya da penisteki sinir sistemini bağlı ameliyatlar geçirmiş kişiler, ışın tedavisi almış kişiler ilaç tedavisi ne uygun değildir. Bu kişilerde de yine mutluluk çubuğu tedavisi uygulanmaktadır. Peniste eğrilik olan ve peyroni ismi verilen hastalar da mutluluk çubuğuna uygun kişilerdir.

 Mutluluk Çubuğu Türleri Nelerdir?

 Mutluluk çubuğu tipleri genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi şişirilebilir protezler, ikincisi bükülebilir protezlerdir. Bükülebilir protezler iki tane silikon bazlı çubuktan oluşurlar ve bu çubuklar birbirinden bağımsızdır. Şişirilebilir protezler iki ya da üç parçalı olmaktadır. Şişirilebilir protezlerde de pompa ve rezervuar olmak üzere iki katman yer alır. Her ki protez de doğal sertleşmeye çok yakın sonuçlar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

PinBahis| bonus veren siteler