SEO Uyumlu İçeriğin Sıralamada Önemi Nedir?

Kısa süre önce Google, SEO ajanslarına , beş tür içeriği önerilmekten hariç tutmak için Google Discover politikalarını güncellediklerini söyledi . Bunu akılda tutarak, çevrimiçi SEO ajansları , web sitelerinin varlığını en üst düzeye çıkarmak istiyorlarsa, bu tür içeriği yayınlamadan önce iki kez düşünmek isteyebilirler. Keşfet, Google’ın cep telefonu kullanıcılarına doğrudan Google uygulamalarından ilginç içeriğe erişim sağlamasının bir yoludur. Kullanıcıya gösterdiği içerik türünü otomatik olarak seçtiği için Google Arama’dan farklıdır. Önerilen makaleler çoğu zaman bir okuyucunun yakın zamandaki arama geçmişine ve diğer faktörlere dayalıdır. Uygulama, kullanıcılara daha fazla kontrol sağlayarak, Google görmek istemedikleri içeriği önerdiğinde belirli türdeki makaleleri engellemelerine olanak tanır.

İçeriğin bir kısmı zamanında sunulmuşken, diğerleri her zaman yeşil olabilir; bu nedenle, web yöneticileri ve SEO ajanslarının site trafiğini artırmak için harika bir platform görevi görür . Arama motorunun güncellemesiyle birlikte artık Keşfet’ten hariç tutulacak beş tür içerik var: dilekçeler, iş başvuruları, formlar, hiciv içeriği ve kod depoları. Özellikle, hiciv içeriği yayınlayan web siteleri, Google Keşfet’ten gelen trafikte önemli bir düşüş fark etti. Backlink Fiyatları Hiciv, popüler toplumsal eğilimler ve politikacılarla dalga geçen ve genellikle abartılı yazılan bir içerik türüdür. Hiciv içeriğinin doğası gereği, bazı insanlar hikayeye inanma ve onu gerçek haber sanma eğilimindedir.

Bu, özellikle onay önyargısı resme girdiğinde doğrudur. Onay önyargısı, insanların mevcut inançlarını desteklemek için sindirdikleri içerikten bilgi arama veya yorumlama eğilimlerini ifade eder. Örneğin, bir kişinin belirli bir siyasi partinin yozlaşmış ve tembel olduğuna inandığını varsayalım. Uyurken rüşvet alan bu politikacılarla ilgili hicivli bir haber okuduklarında, bunun doğru olduğuna gerçekten inanmaları için büyük bir şans var. Bu nedenle, Google, uygulamalarından çıkaracakları içerik türlerini açıklayarak Get on Discover Destek Sayfasını güncelledi. Google’ın bu yeni güncellemeyi yayınlamasından kısa bir süre sonra, bazı web sitelerinin sonuç olarak trafik kaybettiği bildirildi. Özellikle bir arama pazarlamacısı LinkedIn hesabında, abartılı başlıklara sahip bazı içeriklerin, içeriğin kendisi hiciv olmasa bile Google tarafından hiciv olarak etiketlenebileceğini söyleyen bir gönderi yaptı. Yanlışlıkla kaldırılan web siteleri ve içerikler “Yanlış Pozitifler” olarak adlandırılır.

Google, belirli türdeki web sitelerinin veya içeriğin arama sonuçlarında gösterilmesini önlemek için algoritma sistemini güncellediğinde bunlar meydana gelebilir. Neyse ki, Google geri bildirimleri ciddiye alıyor ve bunu gelecekte Yanlış Olumlu vakalarının örneklerini en aza indireceğini umduğumuz iyileştirmeler yapmak için kullanıyor. Çevrimiçi SEO ajansları ve web sitesi sahiplerine, Google’ın yanlışlıkla hiciv olarak işaretleyip işaretlemediğini görmek için içeriklerini izlemeleri önerilir. Yayıncılar ayrıca “tıklama tuzağı” türündeki abartıların tonunu azaltmak için içeriklerini ve başlıklarını yazma yöntemlerini değiştirmek isteyebilirler.

Bir yanıt yazın