Resim Yükleme Siteleri ve Sosyal Medya

Resim yükleme siteleri, aynı sosyal medyada olduğu gibi yükleme yapılan sitelerdir. Sosyal medyadan tek farkı bu sitelerde, yüklemesi yapılmış olan fotoğraflar birey silmediği sürece çok uzun sürelerce saklanabilir. Sosyal medya bir aktarım aracı veya resimlerin çok uzun sürelerce saklanabileceği bir alandır. Fakat resim yükleme siteleri bir nevi aktarım aracı olarak da kullanılabilmektedir. Aktarım aracı olarak kullanılabilen bu siteler telefondan yüklenen bir fotoğrafın, bilgisayara yüklenmesini sağlar. Çözünürlüğü ve görüntü kalitesinde hiçbir fark olmadan istenen cihazdan, başka bir cihaza yüklemesi gerçekleştirilebilir. Resim yükleme siteleri de sosyal medya gibi yükle paylaş siteleridir. Site içinde bir hesap oluşturulur ise yüklenen resmin kaç tık aldığı veya kaç kere resme bakıldığı belirlenip, kullanıcı tarafından gözlemlenebilir. Sisteme üyelik sağlayan bireyler ayarlar ile resimleri gizleyip, sadece kendisi gözlemleyebilir. Bu hesap oluşturulduktan sonra kişinin kendi tercihine kalan bir unsurdur.

Resim Yükleme Sitelerinde Albüm Oluşturabilmek.

Resim yükleme sitelerinde yüklenen resimler ile bir albüm oluşturulabilir. Ancak bu albüm oluşturabilme işlemini yalnızca sayfaya üye olmuş bireyler gerçekleştirebilir. Sayfaya üyeliğini yapmış ve yüklemesini yapmış olan bireyler, resim yükle işlemi ile yüklediği resimler ile bir albüm oluşturabilir. Oluşturdukları bu albüm istenen miktarda resim ile oluşturulur. 10 adet resimden de 100 adet resimden de albüm oluşturulabilmesi mümkündür. Oluşturulan bu albümlere, aynı hesap şifresi gibi albüm şifresi konur. Şifrelenmiş olan albümler yine birey tarafından gizli de tutulabilir, herkes tarafından da izlenime açık olabilir. Oluşturulan bu şifre, kimse ile paylaşılmadığı sürece kullanıcı olan hesap sahibi haricinde başka bir kişinin erişim sağlaması imkansızdır.

Resim Yüklemesi İçin İnternete Bağlı Kalmak Gerekir Mi?

Resim yüklemesi yaparken internete bağlı kalmak gereklidir. Resim yüklemesi esnasında internet kesilir ise yükleme de kesilir. Ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonuna basılıp yükleme yapılması için Wi-Fi’ya bağlı olmak zorunludur. Resimleri yüklenme hızı da internete bağlıdır. Eğer internet tam çekiyor ve hızlı bir yapıda ise resimler de hızlı yüklenir. Fakat internetin çekmediği bir yer ya da yavaş çeken bir yapıda ise resimlerin yüklenme hızı da biraz daha düşer.

Bir yanıt yazın