Gamze estetiği

Gamze estetiği

Vücutta belirgin olarak 2 farklı bölgede gamze bulunabilir. Bunlardan biri yanak diğeri ise popo ile bel bölgesinin birleştiği yerde bulunan venüs (sakroiliak) gamzeleridir. Yüzdeki gamzelerin bazıları mimiklerle ortaya çıkabilirken bazıları normal duruşta da sevimli çukurcuk olarak kendisini belli eder. Popo üzerindeki gamzelerin neredeyse tamamınormal duruşta belirgindir, hareketle görünümleri üzerinde anlamlı bir değişiklik gözlenmez.

Son yıllarda düşük bel modasının yaygınlaşmasıyla birlikte karın-göbek ve bel bölgesi şekillendirme operasyonları zaten oldukça sık yapılmaktaydı. Özellikle Avrupa ve Amerikalı genç kuşak pop yıldızları ,sinema sanatçılarının bikinili, dolayısıyla venüs gamzelifotoğraflarının medyada görünmesi sonucunda müthiş bir venüs gamzesi akımı başlamış oldu. Benzer bir durum Jennifer Lopez, Shakira gibi yıldızlardan esinlenerek kalça şekillendirme ve kalça protezi operasyonlarının artması şeklinde de karşımıza çıkmıştı. Gamze operasyonları ile karın-bel ve sırt estetiği bütünleşmiş oldu.

Yanak bölgesi gamzeleri ise zaten çok arzu edilen bir görünüm olmakla birlikte, böyle bir işlemin yapılabileceği bilinmiyordu. Venüs gamzeleri sayesinde insanlar yanağa da gamze yapılabileceğini öğrendi veyanak gamzesi talebi de hızla arttı.

Yanak bölgesine iki farklı teknikle gamze oluşturulabilir. Hangi tekniğin seçileceğine kişinin istekleri, beklentileri ve yüz yapısı değerlendirildikten sonra karar verilebilir. Tekniklerin biri deri altındaki dokunun azaltılması şeklindedir. Diğeri ise deri altındaki dokunun yüzdeki mimik kaslarına tespit edilmesi şeklindedir. Bazı durumlarda bu iki tekniğin kombinasyonu gerekebilmektedir.

Venüs gamzeleri,poponun üst kısmı ile belin birleştiği bölgede oluşturulmaktadır. Vücudun yapısına göre değişmekle birlikte orta hattan yaklaşık olarak 6-10 cm uzaklıkta bulunan iki taraflı çöküntülerdir. Bu gamzeler de deri altı dokunun inceltilmesi şeklinde oluşturulmaktadır.

Gamze estetiği operasyonu hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın ortalama olarak 20 dakika süren,çok küçük miktarda lokal anesteziyle uygulanan,günlük aktivitelere engel olmayanbir işlemdir. Gamze estetiğini diğer estetik operasyonlardan ayıran belirgin özellik zaman içerisinde istenildiği takdirde, yine kısa süreli bir işlemle kısmen de olsa bölgenin eski haline dönüştürülmesi şansının olmasıdır.

Estetik amaçlı yapılan; liposuction, meme operasyonları, bacak protezi, yüz estetiği vb. işlemlerde olduğu gibi gamze yapılırken de eğer iyi plan, doğru endikasyon ve titiz çalışma yapılır ise hem cazibeli hem de şirin bir görünüm kolaylıkla elde edilir. Eğer özen gösterilmezse veya tecrübe eksikliği söz konusuysa, diğer operasyonlarda olduğu gibi gamze estetiği operasyonlarında da istenmeyen, sevimli görünmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Kaynak: iceriktr.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl saklanır | Reklam Ajansı | PinBahis| bonus veren siteler