G noktası büyütme

Vajina ön duvarında yer alan ve orgazm sürecinde önemli bir role sahip olan G noktası; vajinal orgazm sürecine katkı sağlamaktadır. G noktası büyütme uygulamalarının temel amacı; kadınların orgazma daha rahat ulaşmasını ya da orgazm deneyimi yaşamayan kadınların orgazm olmasını sağlamaktır.

G noktası büyütme işlemi anorgazmi tedavisi kapsamında uygulanabilir; cerrahi yöntemlere başvurulmadan gerçekleştirilebildiği için kadınların uygulama sonrası iyileşme süreci oldukça kısa olur.

G Noktası Nasıl Büyütülür?

“G-Shot” olarak da bilinen G noktası büyütme işlemleri yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. G noktası büyütme haricinde bölgedeki doku canlanmasının sağlanması, kollajen üretiminin arttırılması ve bölgenin hassasiyetinin arttırılması amacıyla G noktası PRP uygulaması da yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile G Noktası Büyütme: Kişinin kendi vücudundan alınan yağın özel işlemlerden geçirilerek G noktasına enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütme uygulaması; G noktasının hacim kazanmasını ve aynı zamanda gençleşmesini sağlar.

Kişinin kendisinden alınan yağ dokusunda kök hücrelerin bulunması; yağ enjeksiyonunun cildi yenilemesini ve gençleştirmesini de mümkün hale getirir. Düzenli aralıklarla uygulandığında kalıcılığı arttığı için yağ enjeksiyonu ile G noktası büyüten kadınlar cinsel hayatlarındaki farklılığı çok daha uzun süre yaşayabilirler.

Dolgu İle G Noktası Büyütme: Ameliyatsız G noktası büyütme prosedürlerinden bir diğeri olan dolgu uygulamasında Skene bezlerinin yoğunlaştığı G noktası bölgesine hyaluronik asit enjekte edilir. Yaklaşık 5 ila 10 dakika süren bu işlem sonrasında kadınlar günlük hayatlarına geri dönebilirler. Yağ enjeksiyonu gibi belli periyotlarda tekrarlanması gerekebilen G noktası dolgu işlemleri G noktasının hacmini ve hassasiyetini arttırarak kadınların orgazma ulaşmasını kolaylaştırır.

G noktası PRP Uygulaması

“Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma” uygulaması yani PRP; kişiden alınan kanın özel bir işlemden geçirilmesi ile elde edilen trombosit zengini serumun G noktasına enjekte edilmesidir. G noktasını büyütmeyen; temel amacı G noktasının hassasiyetini arttırmak olan PRP uygulaması sonrası epidermal doku replasmanını hızlanır. İçeriğindeki büyüme faktörleri ve protein sayesinde G noktasında kollajen ve yeni hücre oluşumunu tetikleyen PRP; kadınların cinsel ilişki sırasında tatmine ulaşmasını kolaylaştırır.

Kaynak: habersundu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir