Ev Konforunda Danışmanlık Ve Online Terapi

Sorunlarınızın ve problemlerinizin çözümlerini ertelemek yerine online terapiler yardımı ile psikolojik destek alabilirsiniz. Pandemi dönemi ile birlikte online psikolog desteği gün geçtikçe yaygınlaşan bir hizmet oldu. Online terapi etkinlikleri bilimsel olarak onaylanan ve desteklenen psikoterapi yöntemlerinden bir tanesidir. Danışmanlık hizmeti online olarak sadece danışan ve psikolog arasında gerçekleşiyor. Online terapiler doğru zamanlarda ve doğru konularda, uzman psikologlar tarafından uygulandığında son derece başarılı sonuçlar vermekte ve en az yüz yüze olan terapi modelinin etkinliği kadar online terapiler de etkili olmaktadır.

Kimler Online Terapiyi Tercih Edebilir?

Yurt dışında yaşamakta olan ve anadili Türkçe olarak psikolojik danışmanlık ve destek almak isteyen bireyler online psikolog yardımı ile terapi alabilirler. Yoğun çalışma temposuna sahip olup, psikolog ofisine gitmekte zorlanacak olan kişiler online terapi alabilirler. Yine yaşadığı yerleşim bölgesinde tercih edebileceği ya da kendisine uygun bir psikolog bulamayan kişiler online olarak terapi alabilirler.

Seanslar Ev Ortamında Olabilir.

Yüze görüşmekten çekinen bireyler de online olarak destek alabilir. Konfor alanını terk etmek istemeyen kişiler evde daha rahat olacağında online psikolojik desteği tercih edebilirler. Tüm dünya geneline online terapi hizmeti veren Bakırköy psikolog Merkezi, danışanlarından oldukça olumlu geri bildirimler alıyor.

Online Terapi Hangi Durumlarda Uygun Değildir?

Psikiyatrik atak ya da kriz gibi durumlarda online terapi uygulamak uygun değildir. Psikolojik bozukluk öyküsü olan bireyler online bir şekilde destek almaya uygun olmayabilirler. 18 yaşın altında olan bireyler için online terapi doğru bir tercih olmayabilir. Şiddetli depresyonlar yaşayan, intihar düşünceleri olan kişiler ve kendine zarar verme düşüncesi olan kişilerin online terapi almaları uygun değildir. Online psikolojik danışmanlık bireylere özel olarak veriliyor.

Neden Online Terapi Seçeneğini Tercih Ediyor?

Online terapi özellikle zaman sorunu olan çalışan kişiler için oldukça uygundur. Trafiğe takılmak zorunda kalmadan adresten bağımsız online bir şekilde seanslar alınabilir. Türkiye dışında yaşayan ve kendi anadili olan Türkçe ile danışmanlık hizmeti almak isteyenler için de oldukça kullanışlı bir psikolojik danışmanlık hizmetidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

PinBahis| bonus veren siteler