Diş Temizliğine Dikkat!

Diş ağrıları ve şikayetlerinde bulunmak istemeyen bir birey dişlerine çok iyi bakmalıdır. Fakat bazı kişiler ne kadar dişlerini fırçalasa da oluşacak diş çürümeleri ve ağrılarından kurtulamaz. Çünkü diş bakımı konusunda uygulanması gereken belli başlı teknikler bulunmaktadır. Her bireyin düzenli olarak diş fırçalaması gerekmektedir. Düzenli ve düzgün bir teknik ile uygulanan diş fırçalama bütün diş ve diş eti problemlerinin oluşmasını engellemektedir.

 Diş fırçalama konusunda en önemli nokta ise diş fırçalama zamanı ve süresidir. Bir bireyin diş fırçalama süresi minimum üç dakika olmalıdır. Kişi eğer dişlerini üç dakikadan az bir sürede dişlerini fırçalıyor ise o kişinin dişlerinde sorun yaşaması muhtemeldir. Diş temizliği ve tekniği hakkında Ulusoy ağız sağlığı tuzla diş kliniği ile iletişime geçip daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Diş sağlığı ve tedavi yöntemleri ile ilgili her konu hakkında tuzla diş kliniği ile iletişime geçip randevu alabilirsiniz.

 Diş Kaybı Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

 Bireyler belirli bir yaştan sonra dişlerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Bu tip durumlarda uygulanabilecek bir kaç tedavi yöntemi vardır. Bireylere diş kaybı tedavisinde belirlenen iki tip tedavi şekli köprü ve implant tedavi farklılık göstermektedir.

 Köprü tedavisinde öncelikli olan diş kaybının yaşandığı bölgenin komşu dişlerinde küçültme işlemi yapılmaktadır. Küçültme işleminin ardından küçülen dişlerin üzerine oturtulan, eksik bölgeyi tamamlayan bir protez yerleştirilmektedir.

 Yani diş kaybı yaşayan birey köprü ve implant gibi tedavi şekilleri ile tedavi edilmektedir. Ulusoy ağız sağlığı tuzla diş kliniği bu ve bunun gibi birçok diş tedavisinde uzman hekim kadrosu ile hizmet vermektedir.

 Protez ve İmplant Tedavileri Arasındaki Fark Nelerdir?

 Protez işlemlerinde en önemli nokta takılacak protezin kişinin diş rengi ile aynı olmasıdır. Eğer takılan protez ve diş rengi arasında bir farklılık oluşur ise bu kişinin dişleri estetik ve görünüş bakımından güzel olmamaktadır. Takılan protez aynı zamanda diş eti dokusu ile de uyumlu olmalıdır.

 Kişilere uygulanan implant tedavisinin çevre dişler ile bir bağlantısı yoktur. İmplant tedavisinde öncelikli olarak diş kaybı yaşanan bölgenin tomogrofisi çekilir. Çekilen tomografi kişinin kemik yapısı hakkında bilgi vermektedir. Bu işlemden sonra ise kayıp oluşan bölgeye yerleştirilecek protezin kökünü oluşturacak implant yerleştirilir.

 Yerleştirilen implantın stabil bir durumda olması yani kemik ile tam uyum sağlaması için iki ya da üç ay gibi bir zaman diliminin geçmesi gerekmektedir. Daha sonra hazırlanan porselen yapı implant üzerine yerleştirilir. Böylece tedavi sonlandırılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

PinBahis| bonus veren siteler