Bir Tenis Oyuncusunun Gelişimi Nasıl İlerler

Bir tenis oyuncu kendisini geliştirebilmek için birçok eğitimden ve birçok yollardan geçer. Tenis oyuncusunun kendisini geliştirmesinde her şeyden önce gelen faktöriyel kişinin tenis karşı olan sevgi ve ilgisidir. Eğer kişi tenise karşı ne kadar yoğun olur ise sporu öğrenmesi ve kendini geliştirmesi de o kadar hızlı bir zaman alacaktır. Bu gelişim için oyuncular belirli bir eğitim almaları gerekir. Alınacak olan bu eğitim tenis oyuncusunun yaşına göre farklılık göstermektedir. Eğer küçük yaşlarda tenise başlamaya karar vermiş olan küçük bir oyuncu ise grup düzenlemeleri de ona göre sağlanmış olacaktır. Eğitim vermekte olan tenis kulüp ve kuruluşlarında her yaşa uygun olacak şekilde planlamalar ve gruplar yer almaktadır. Verilmekte olan eğitimlerde ise oyuncunun seviyesine göre eğitim kurları ve dersler verilmektedir.

Tenis Sporu ile İlgili Detaylı Bilgiler

Tenis sporu hakkında bilinmesi gereken birçok bilgi vardır. Tenis sporuna başlanılmadan önce bu bilgilerin bilinmesi, detaylıca öğrenilmesi gerekir. Bir tenis maçında ya da antrenmanlarında en az 2 ve en fazla da 4 adet oyuncu yer alabilir. Bunun iler beraber 2 adet takımı oluşan tenis sporu, takımları içinde de en az 1 ve en fazla da 2 adet oyuncunun yer alması mümkündür. Tenis sporu, belirli kurallar dahilinde oynanması mümkün olan bir spordur. Bu kurallar ise yönetmelik tarafından belirlenmiş yıllardan beri süregelmekte olan kurallardır. Herhangi bir kurala uyum sağlamayan oyuncu maç içerisinde yer alamaz.

Tenis Sporunda Puan Alma Sistemi Nasıl Uygulanır?

Bir tenis maçında puan alınabilmesi için setlerin tamamlanılması gerekir. Set adı verilen kavramlar ise maçların belirli bir bölümlünün tamamlanması durumudur. Bir tenis maçı en az 3 adet setten oluşabilirken en fazla da 5 adet setten oluşabilir. 3 setlik bir maçta 2 setin alınması maçı kazandırırken 5 setlik bir maçta da 3 adet setin alınması maçın kazanıldığını belirler. Puan sistemi ise 0’a 0’dan başlayıp 15’er puan artması kaydı ile devam eder. 1, 30, 40 ve en sonda da 60.sayıya ulaşılması ile maçlar tamamlanır. Bir ihtimal olan takımların eşit puanda kalması durumunda maç uzatmalara gider ve bir üst puana ulaşmış olan oyuncu ya da takım da maçı kazanmış, galip gelmiş olacaktır.

Kaynak: https://tenis.market/blog/tenis-kurallari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net